Jude Bellingham: Bellingham: UEFA Bude Vyšetřovat Gesto Anglického Záložníka Po Gólu Proti Slovensku
4 mins read

Jude Bellingham: Bellingham: UEFA Bude Vyšetřovat Gesto Anglického Záložníka Po Gólu Proti Slovensku

UEFA zahájí vyšetřování Judea Bellinghama po nedělním vítězství Anglie na Euru 2024 nad Slovenskem.

Řídící orgán se bude zabývat údajným gestem, které Bellingham předvedl po dramatickém vyrovnávacím gólu v 95. minutě v Gelsenkirchenu.

V prohlášení UEFA se uvádí: “Etický a disciplinární inspektor UEFA provede disciplinární šetření týkající se možného porušení základních pravidel Fotbalové dresy Německo Euro 2024 slušného chování ze strany hráče Anglické fotbalové asociace Jude Bellinghama, ke kterému údajně došlo v rámci tohoto utkání.”

Bellingham reagoval na náznaky, že gesto bylo učiněno směrem ke slovenské lavičce, a na X napsal: “Vnitřní žertovné gesto směrem k několika blízkým přátelům, kteří byli na zápase.

“Nic než respekt k tomu, jak ten slovenský tým dnes večer hrál.”

Jude Bellingham: Bellingham: UEFA bude vyšetřovat gesto anglického záložníka po gólu proti Slovensku

Bellinghamův kop z kola se odehrál pouhých několik vteřin před koncem utkání a dovedl zápas do prodloužení. Harry Kane přidal druhý gól a připravil si tak sobotní čtvrtfinálové střetnutí se Švýcarskem.

“Jude Bellingham je potenciálně v horké vodě a možná bude mít co vysvětlovat. UEFA oznámila, že vyšetřuje obvinění, že po vstřelení gólu udělal urážlivé gesto.

“Bezprostředně po zápase Bellingham napsal na X, že to byl podle jeho slov “interní vtip” vůči přátelům a že má jen respekt k tomu, jak tato slovenská strana hraje.

“Zdálo se, že se podíval na svou stranu, dotkl se své tváře a udělal toto gesto.

” Pokud ho UEFA shledá vinným, může mu hrozit suspendace nebo pokuta, případně obojí. Myslím si ale, že je velmi nepravděpodobné, že by byl suspendován na nějaký zápas na tomto turnaji. Podle mého názoru je v těchto případech pravděpodobnější pokuta. Fotbalové dresy Itálie Euro 2024 A neexistuje žádná záruka, že by vyšetřování bylo ukončeno před koncem tohoto turnaje za dva týdny.

“Před pěti lety v zápase Ligy mistrů hrál Cristiano Ronaldo za Juventus a disciplinární orgán UEFA rozhodl, že se také dopustil urážlivého gesta, které je podobné gestu, které údajně udělal Bellingham. Ronaldo nebyl zakázán, dostal pouze pokutu – 20 000 eur. Takže pro podobné věci existuje precedens.”

Kane: Bellingham zachránil Anglii turnaj
Kapitán Anglie Harry Kane v pořadu ITV Sport:

“Je to touha a přístup kluků a všech zúčastněných.

“Chvíli to tam vypadalo těžce, ale člověk pokračuje dál. Během týdne pracujeme na spoustě detailů, před pár dny jsme si dali dlouhý hod.

“Řekli jsme si: ‘Možná to budeme potřebovat,Levné Fotbalové dresy Anglie buďte připraveni na všechno’, a Jude dělá to, co dělá Jude. Neuvěřitelný gól. Díky němu jsme udrželi náš turnaj při životě.

“Jediné, co můžu říct, je neuvěřitelná podpora. Vím, že fanoušci doma by z toho měli radost. To je ale výhra.

O Bellinghamově gólu: “Podle mě jeden z nejlepších v historii naší země.

“Jaký je to hráč. Tvrdě pracuje pro tým, v posledních dnech se o něm hodně mluvilo, ale on ukázal, co umí.

“Ve velkých chvílích se zvedl a to je to, co Fotbalova Tricka potřebujeme.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *